Najlepiej komornik z rewiru dłużnika

Komornik, z którego rewiru pochodzi dłużnik, jest zazwyczaj komornikiem właściwym do prowadzenia danej sprawy. W większości przypadków komornikiem właściwym jest komornik z rewiru, w którym dłużnik ma miejsce zamieszkania (lub siedzibę). Ale np. przy egzekucji z nieruchomości decyduje miejsce położenia nieruchomości.

Jeśli do komornika z rewiru właściwego zostanie wysłany wniosek o wszczęcie egzekucji, to musi on go przyjąć. To, że komornik z rewiru jest właściwy nie oznacza, że sprawy nie może prowadzić komornik z innego rewiru.

Wybór komornika przez wierzyciela jest możliwy, choć prawo to jest ograniczone.

Wierzyciel nie musi wysyłać wniosku o wszczęcie egzekucji do komornika z rewiru właściwego. Może wybrać komornika spoza tego rewiru, ale tylko na obszarze właściwości sądu apelacyjnego, na którym znajduje się kancelaria z rewiru właściwego. Sporo wierzycieli się na to decyduje, np. ze względu na zaufanie do konkretnego komornika.

Wybór komornika spoza rewiru może się okazać droższy, jeśli komornik będzie musiał przemieszczać się do innej miejscowości lub coś przetransportować. Wydatki te pojawią się przede wszystkim w przypadku egzekucji z ruchomości – wymagane będzie zajęcie na miejscu.

Wierzyciele i limity spraw komorniczych

Dotychczas wśród komorników istniał niepisany podział na wierzycieli masowych i zwykłych. Ci pierwsi mogli liczyć na niższe zaliczki, zautomatyzowany system przekazywania informacji o sprawie czy nawet odstąpienie od pobrania przez komornika niektórych opłat, w zamian za większą ilość przekazywanych spraw. Z kolei Ci drudzy byli obsługiwani bardziej „kodeksowo”, niekiedy z większym naciskiem na formalności, a przede wszystkim drożej.

Taka współpraca komorników z wierzycielami masowymi możliwa była po nowelizacji z 2007 r. Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Dawała ona komornikom prawo podejmowania czynności poza swoim rewirem, na terenie całego kraju. Reforma ta przyczyniła się do powstawania kilkudziesięciu „hurtowni komorniczych”, które zdominowały rynek egzekucji sądowej w Polsce.

limit spraw dla komornika

Wprowadzenie limitu 2500 spraw przy skuteczności mniejszej niż 35% i ograniczenie limitu do spraw spoza rewiru, wymusi na wierzycielach konieczność przesyłania spraw do komorników z rewiru. Dotychczas wierzyciele masowi współpracowali z kilkoma komornikami – teraz będą zmuszeni przesyłać sprawy do kilkudziesięciu komorników w całym kraju.

Młody komornik może działać sprawniej i efektowniej

Jeżeli szukasz komornika to warto zastanowić się nad wyborem kogoś poleconego. Jako młody komornik, który jeszcze nie osiągnął limitu spraw komorniczych, z pewnością będzie on w stanie szybciej obsłużyć każdą sprawę.

Mniejsza ilość spraw komorniczych działa na korzyść młodych komorników również w z tego względu, że mogą bardziej skupić się nad bieżącymi sprawami i wykonywać swoje obowiązki z większą dokładnością.

Współpraca z Kancelarią przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli oraz Bemowa to przede wszystkim:

  • młody, ambitny komornik z profesjonalnym zapleczem
  • nie obciążony statystyką
  • nie ograniczony limitami
  • szybko i sprawnie dokonuje zajęć ruchomości

 

Skontaktuj się z nami

 

Sending
User Rating 5 (4 votes)

Na stronie używamy plików cookies

Proszę potwierdź, że akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Polityka Prywatności